Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi


Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ndan (YÖK) alınan bilgiler doğrultusunda, KORONAVİRÜS (COVİD-19) salgınına karşı ilk etapta alınan tedbirler aşağıda belirtilmiştir.

1. Akademik ve idari personelin önceden planlanmış olanlar dahil tüm yurt dışı çıkışları ikinci bir duyuruya kadar iptal edilmiştir.

2. Öğrencilerin, üniversite faaliyetleriyle ilgili olmak üzere eğitim öğretim faaliyetleri, akademik değişim programları, sosyal faaliyetler, kültürel geziler, sportif faaliyetleri, müsabaka vb önceden planlanmış olanlar dahil tüm üniversitenin bilgisi ve iznine tabi yurt dışı çıkışları ikinci bir duyuruya kadar iptal edilmiştir.

3. Tüm öğrenciler (Türk ve yabancı uyruklu), yurt dışına çıktıkları takdirde, dönüşte pandeminin durumuna göre sorun yaşayabilecek, uçuşları iptal olabilecektir. Ayrıca döndüklerinde en az 14 gün eğitimlerine devam edemeyebileceklerdir.

4. Üniversitemizde sürecin etkin bir şekilde yürütülebilmesi için Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan KÜÇÜKÖNDER başkanlığında komisyon kurulmuştur.

5. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından KORONAVİRÜS (COVİD-19) salgınını önlemek amacıyla belirtilen hijyen kurallarına riayet edilecek, gerekli önlemler alınacaktır.

 


KORONAVİRÜS HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İÇİN TIKLAYIN

KORONAVİRÜS HAKKINDA 14 KURAL İÇİN TIKLAYIN

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi