Kahramanmaraş İstiklal ÜniversitesiKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami Özgül, 27 Aralık 2018 Tarihli ve 30638 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanan 2018/260 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştır.


1952 Kahramanmaraş doğumlu olan Prof.Dr. Sami ÖZGÜL, ilkokul, ortaokul ve lise tahsilini Kahramanmaraş'ta tamamladı. 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1982 yılında Dahiliye Uzmanı, 1990 yılında Siyami Ersek Göğüs Kalp Cerrahi Merkezinde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yaptı. 1982-1986 yıllarında mecburi hizmet nedeniyle Antalya Gazipaşa Devlet Hastanesinde Başhekim olarak görev yaptı. 1997-2000 yılları arasında Kahramanmaraş Devlet hastanesi başhekimliği görevinde bulundu. 2000 yılında Kardiyoloji Ana Bilim dalında Doçent oldu.2009 yılına kadar Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nde kardiyoloji doçenti olarak çalıştı.

Mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek için Zürih Üniversitesi Tıp Fakültesinde Elektrofizyoloji, ICD ve biventriküler pace, İngiltere Wellington Hospitalde CT angio, İspanya Madritte Sancarlos Hospital"da Kompleks Koroner girişimler, Rotablator, IVUS, OCT, Fransa Ruen de Cryo ablasyon, Almanya Leipzig de Periferik arter girişimleri üzerine eğitim aldı.

2007 yılında Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde Angio Laboratuarını kurarak Kalp hastalarının il dışına gitmelerine son verdi. 2010 yılında Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kardiyoloji profesörü ve Ana bilim dalı başkanı olarak göreve başladı. Adıyaman Ün. Tıp Fak. Hastanesi Kardiyoloji kliniği ve Angio Laboratuarını kurdu. 2014 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesine, çok sevdiği memleketi Kahramanmaraş'a döndü. KSÜ Tıp Fakültesi kardiyoloji anabilim dalında kardiyoloji profesörü olarak görev yapan Prof Dr. Sami Özgül, evli ve üç çocuk babasıdır.


Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi