Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi


"BARIŞ PINARI HAREKATINI DESTEKLİYOR, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUZ"

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Senatosu, Rektörümüz Prof. Dr. Sami Özgül başkanlığında toplanarak, Türk Ordusu'nun Suriye'de başlattığı "Barış Pınarı Harekatına" destek verme kararı almıştır.

Üniversitemiz senatosunun konuya ilişkin görüşlerini yansıtan bildiri metni şöyledir:

"Türk Silahlı Kuvvetleri; ülkemiz, milletimiz ve bölgemizin huzurunu tehdit eden terör örgütleri PKK/PYD ve Deaş'a yönelik Suriye'nin kuzeyinde 'Barış Pınarı Harekatına' başlamıştır. Tarih boyunca adım attığı her yerde barış ve adaleti tesis eden kahraman Türk Ordusu, bu bölgeyi de kısa sürede temizleyerek, huzur ve asayişi sağlayacaktır.

Ülkemizin güneyinde oluşturulmak istenen hain terör koridorunu, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları ile başarıyla engelleyen Mehmetçiğin, Barış Pınarı Harekatını da zaferle sonuçlandıracağına olan inancımız tamdır. Bu süreçte, aziz Türk Milletinin her ferdi gibi bizler de tüm maneviyatımız ve dualarımızla Mehmetçiğin yanındayız.

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Senatosu olarak, bu duygu ve düşüncelerle 'Barış Pınarı Harekatını' desteklediğimizi bildirir, Türk Silahlı Kuvvetlerimize başarılar dileriz. Yüce Allah her bir askerimizi esirgesin ve korusun.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi