Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi


Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin koordinasyonu ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ev sahipliğinde 20-21 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan İpekyolu Kariyer Fuarı’na katılacak 10 üniversitenin rektör ve temsilcileri Gaziantep Üniversitesi’nde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ün başkanlığında Senato Salonu’nda düzenlenen toplantıda, kariyer fuarının üniversiteler ve öğrenciler açısından önemi, hedefleri ve sağlayacağı katkılar hakkında bilgilendirmeler yapılarak, istişarelerde bulunuldu.

Toplantıda konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan fuara ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. İpekyolu Kariyer Fuarı ile bölgede eğitim veren üniversitelerin öğrencilerinin ve mezunlarının, özel sektör ve Türkiye’nin önemli kamu kurumları ile buluşma imkanı yakaladığını kaydeden Gür, şöyle konuştu:

“İpekyolu Kariyer Fuarı ile öğrencilerin veya üniversitelerin tek başına ulaşamayacağı, iletişim kuramayacağı büyük kurumsal yapılara Cumhurbaşkanlığı’mızın denetim ve himayesinde ulaşılabilecektir. Öğrenciler ve mezunlar, yeteneklerine uygun olarak burada firmalar ile görüşebilecek, iletişim kurabilecekler. Dolayısıyla onlar için çok önemli bir fırsat. Fuarın bu yıl da üniversitelerimiz, öğrencilerimiz ve firmalar için verimli geçmesini diliyor, tüm paydaş üniversitelerimize sağlayacakları katkıdan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.”

Üniversitemizi temsilen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nuri Kahveci ve Öğr. Gör. Yusuf Taş’ın da hazır bulunduğu toplantıya Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Nihat Hatipoğlu, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, SANKO Üniversitesi Prof. Dr. Güner Dağlı katıldı. Ayrıca, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Seyrek, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmet Yılmaz, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Özbay ve üniversite temsilcileri katıldı.Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi